دانلود زیرنویس فارسی FaSubrip

FaSubrip

جزئيات

مترجم

فرمت زیرنویس

امتياز زیرنویس

(1 رای)
دانلود      size 3.35 MB    sizeگزارش
No Pic

 

دانلود زیرنویس فارسی فیلم و سریال FaSubrip

فاسابریپ FaSubrip - حل مشکل حروف زیرنویس های srt فارسی و سانسور عبارات نامناسب

احتمالا میدانید و شاید هم نه اما دلیل نمایش زیرنویس به شکل حروف ناخوانا و پرت و عجیب و غریب بطور خلاصه این هست که در فایل های متنی هر یک از حروف (مثلا الف و غیره) در پس زمینه دارای یک شماره هست. و هر فایل دارای یک کدپیج (مجموعه کد، کدگذاری) هست که به نرم افزار باز کننده اون فایل می گه وقتی این فایل رو باز کردی بجای هر شماره چه کارکتری رو در صفحه نمایش بده. پس اگه نرم افزار در تشخیص کدپیج اشتباه کنه، کارکترهای اشتباهی (پرت و پلا) به شما نمایش داده میشه.

 

FaSubrip win

 

FaSubrip fedora2

 

قابلیت های برنامه:
1- تغییر خودکار کدپیج زیرنویس های srt فارسی دانلودی از ansi arabic 1256 یا utf-16 به utf-8 بدون نیاز به تغییر system locale در سیستم عامل ویندوز (که هم توی پلیر ها درست نمایش داده بشه و هم اینکه ffmpeg و هم mkvmerge بطور خودکار انتظار دریافت زیرنویس با انکدینگ utf-8 رو دارن و در غیر اینصورت باید دستی کدپیچ اون زیرنویس رو تشخیص بدیم و وارد کنیم که اینطوری این مرحله اضافی هیچی می شه).


2- حذف تگ های html بخصوص تگ font که گاهی توی نرم افزار convertxtodvd در رنگ زیرنویس خروجی اشکال ایجاد می کرد (البته الان زیاد رایت هم نمی کنم ولی جایگزین استفاده از ahd subtitles maker و اون مراحل اضافی next و تشخیص و انتخاب codepage و اینها هست که 1 دقیقه طول می کشید)


3- بخواهیم یا نخواهیم زیرنویس های فارسی ممکنه شامل عبارات نامناسب باشن که خب اگه نخوایم چشممون رو به اونها عادت بدیم یک راهش اینه که اون عبارات رو با ***** جایگزین کنیم که این هم میسر هست. بعلاوه امکان اضافه کردن فرهنگ عبارات اضافی توسط کاربر هم قرار داده شده که اگه بخواید خیلی شدیدتر می تونید سانسور کنید یا ممکنه حتی عبارتی یادم رفته باشه که اضافه کنم شما برای خودتون اضافه کنید.


4- اصلاح حروف ی و ک از حالت عربی به فارسی (در نسخه 1.0.1 اضافه گردید)

 

نکته ها:
- نرم افزار از عملیات کشیدن و رها کردن پشتیبانی می کند.
- فاسابریپ دارای راهنما بصورت تولتیپ هست. یعنی نشانه گر ماوس خودتون رو که روی هرکدام از اجزا نگه دارید راهنمای اون جزء ظاهر میشه. نحوه تبدیل گروهی و نحوه صحیح ساخت فایل حاوی عبارات اضافی توی همون راهنما ها گفته شده.
- فاسابریپ فقط و فقط برای زیرنویس های srt فارسی نوشته شده و فقط روی تعداد قابل قبولی از اون ها تست شده. اگر به مورد خاصی برخورد کردید گزارش بدید تا در نسخه بعدی اصلاح بشود.

برنامه نویس: محمدرضا بهرامی

142

اضافه کردن نظر